Aktuality

19.06.2024
Připomínáme si výročí úmrtí architekta Josefa Fanty
Ve čtvrtek 20. června si připomínáme 70. výročí úmrtí Josefa Fanty, významného českého architekta, profesora, čestného doktora techniky a mecenáše. Narodil se 7. prosince 1856 a žil 97 let. Zemřel 20. června 1954 na stáří. Za dlouhou dobu svého života měl možnost pozorovat úspěchy svých děl, ale i spoustu nechtěných zásahů, a to především v 50. letech minulého století.
20.02.2024
O prohlídky opravených historických sálů je velký zájem
Od poloviny ledna je možné vidět na vlastní oči nedávno slavnostně otevřené historické sály Fantovy budovy na pražském hlavním nádraží. O komentované prohlídky je velký zájem, nutná je rezervace předem. Prohlídky probíhají každé úterý, čtvrtek a sobotu a jsou zatím zdarma.
21.12.2023
Opravené historické sály se zpřístupní v rámci komentovaných prohlídek
Nedávno slavnostně otevřené historické sály Fantovy budovy na pražském hlavním nádraží plánujeme již brzy otevřít veřejnosti v rámci plánovaných komentovaných prohlídek. Budou probíhat od 15. ledna 2024 každé úterý, čtvrtek a sobotu a budou zatím zdarma.
02.12.2023
Fantova budova je opět v plném lesku, o víkendu se otevře pro veřejnost
Správa železnic o tomto víkendu slavnostně otevírá zrekonstruované prostory historické Fantovy budovy na pražském hlavním nádraží. Secesní interiéry pod rukama stavbařů a restaurátorů opět rozkvetly a vrátil se jim původní lesk. V příštím roce se zde začnou konat pravidelné komentované prohlídky pro širokou veřejnost. Otevře se také kavárna, pro kterou Správa železnic nyní hledá provozovatele. Velké sály budou sloužit pro kulturní a společenské události.
24.11.2023
Advent ve Fantově budově
Už 3. prosince si atmosféru začínajících Vánoc můžete vychutnat v zrekonstruované Fantově budově na hlavním nádraží v Praze!
26.07.2023
Prezentační dny Správy železnic na hlavním nádraží v Praze
Zajímá Vás historie památkově chráněné Fantovy budovy na pražském hlavním nádraží? Chcete se něco dozvědět o její probíhající rekonstrukci? Pak přijďte na některý z prezentačních dnů Správy železnic, které se konají i během letních prázdnin v informačním centru na hlavním nádraží.
01.04.2023
Fantově budově se díky péči Správy železnic vrací dávný lesk
Otevření renovovaných prostor v historické Fantově budově na pražském hlavním nádraží se blíží. Správa železnic dokončuje obnovu interiérů secesního objektu, na níž se začalo pracovat na podzim 2021. Prostory, kterým se pod dohledem památkářů vrací jejich původní vzhled, se dnes mimořádně zpřístupnily veřejnosti. Stavební práce skončí v létě, po kolaudaci se pak plné otevření zrekonstruovaných sálů předpokládá na podzim. Veškeré aktuality, informace o pronájmu i historii budovy přibližuje nový web fantovabudova.cz.
29.03.2023
PODCAST: Unikátní prostory na pražském hlavním nádraží opět ožijí
Správa železnic postupně navrací lesk secesní vstupní bráně do hlavního města. Fantova budova už prokoukla zvenčí a pokračuje se rekonstrukcí vnitřních prostor v severním křídle významné památky. V sobotu 1. dubna ukážeme postup oprav také veřejnosti během speciálních prohlídek. Jejich rezervace se rychle zaplnily, děkujeme za velký zájem! Hlavnímu nádraží jsme se proto rozhodli věnovat také další podcast Správy železnic, třeba i pro ty, kteří nyní stavbu nenavštíví osobně. Jakým způsobem se historické prostory upravují a jaké využití se pro tuto část Fantovy budovy po jejím zrenovování připravuje? A co vůbec obnáší zajistit, aby cestující na nádraží našli služby nebo zboží, které si přejí? Rozebereme s vedoucí obchodního oddělení pro stanici Praha hlavní nádraží Terezií Krejbychovou. Přejeme příjemný poslech.